Putyin elárulta iráni szövetségeseit az izraeli gyógyszerekért cserébe
2023. 01. 30. 16:39:59
Amint arról többen is olvashattatok, a közelmúltban rejtélyes légicsapások értek bizonyos iráni fegyvergyárakat – az amcsik szerint pedig a Mossad áll a dolog mögött, ami nem is biztos, hogy félreértés, hiszen nincs ma a világon olyan titkosszolgálat, amely képes lenne ilyen akciók kivitelezésre, csakis a zsidó állam hírszerzése. De ez még csak hab a nem létező tortán, ugyanis General SVR, az orosz szervízekhez bekötött Telegramos informátor azt állítja, hogy a Mossad egyenesen Putyintól kapta meg a fegyvergyárak listáját és pontos koordinátáit.
Természetesen nem állítjuk, hogy az információ száz százalékig helyénvaló, de General SVR szavai mellett jobb nem figyelmetlenül elhaladni. A történet lényege nagyjából annyi, hogy betegsége miatt Putyin izraeli orvosoktól is kap kezelést/gyógyszereket, ők pedig megmondták neki, ha továbbra is akarja élvezni ezek jótékony hatásait, akkor kérnek egy listát – és Putyin ugye élni akar, mindannyiunk őszinte bánatára…
Íme, mit ír erről General SVR:
Vlagyimir Putyin orosz elnök távolról sem a legegyszerűbb ember, és nem könnyű számára egyes országok vezetésével „barátkozni”. A közelmúltban megfigyelhető volt, hogy Putyin és küldöttei hogyan „dolgozzák meg” az iráni vezetést. Maga az orosz elnök is rendszeresen találkozik az iráni elnökkel, és nagyon gyakran felhívja Ebrahim Raisit. Oroszország és Irán vezetése közötti kapcsolatok nem mindig alakultak zökkenőmentesen. Számos probléma van, mint például a COVID–19 terjedése, Szíria, valamint az, hogy Irán nem hajlandó fizetni a Bushehr és Bushehr–2 atomerőművek Oroszország általi építéséért, illetve egyéb nehézségek.
Miután Putyin agresszív háborút indított, amelynek eredményeként számos szankciót vezettek be Oroszországgal szemben, úgy tűnik, a szerencsétlenség „testvérei” – az iráni vezetés és a Putyin-rezsim csúcsa évszázadokra szóló barátságot kötött. Irán pilóta nélküli légi járműveket (UAV) bocsátott Oroszország rendelkezésére, amelyekkel az orosz vezetés csapást mér Ukrajna kritikus infrastruktúrájára. Ráadásul Irán fegyvercsere-egyezményt kötött Oroszországgal: Putyin az iráni UAV-kért és az iráni gyártású ballisztikus rakétákért cserébe fejlett katonai repülőgépeket, légvédelmi rendszereket és az atomfegyverek gyors létrehozásához szükséges technológiákat és szakembereket ígért.
Az általános megállapodások ellenére, az üzlet kezdetben furcsa algoritmust tartalmazott a fegyverek átadására. Irán (a megállapodás részeként) kisszámú drónt és ballisztikus rakétát szállított, anélkül hogy rakétaindítókat biztosított volna, majd az iráni vezetés elkezdte követelni Oroszországtól a megígért fegyverek szállítását, elsősorban az atomfegyverek létrehozására szolgáló technológiákat, és csak ezt követően egyezett volna bele a többi fegyver és hordozórakéta szállításába. Putyin az időre játszott, és többek között attól tartva, hogy becsapják, megpróbált megegyezni a kompromisszumos feltételeket kialakítani. Putyin számos embere, mint Nyikolaj Patrusev, Vjacseszlav Volodin próbált tárgyalni Irán vezetésével, de a dolgok nagyon lassan haladnak – talán ha Irán vezetése alkalmazkodóbb lenne, minden másképp lenne.
DE Putyin rákos.
Egy másik, szintén barátinak tűnő állam orvosai kezelik és látják el gyógyszerekkel, akiknek régi új vezetése finoman utalt arra, hogy a kezelés abbamarad, ha Oroszország nem ad megbízható információkat az iráni katonai létesítmények elhelyezkedéséről. Konkrét kérés hangzott el, és január 26-án, csütörtökön, Putyin parancsára nagyon is konkrét választ adtak. Valószínűleg az illető ország saját titkosszolgálatának adatai már elég pontosak voltak, de Irán legjobb barátjától, Putyintól kapott megerősítés felbecsülhetetlennek számított.
Az összes iráni területen eltalált katonai létesítmény szerepelt azon a listán, amelyet Putyin utasítására adtak át. Nehéz megmondani, hogy mennyit ér egy „barátot” elcserélni az embert megmentő gyógyszerért, de Putyint kéne megkérdezni, ő biztosan tudja.
FORRÁS: General SVR TG-csatornája
(Nethuszár)