Az olasz parlament bűncselekménynek minősítette a külföldi béranyaságot
2024. 10. 17. 21:06:09
Nyolcvannégy igen és 58 nem szavazattal a római parlament felsőháza bűncselekménnyé nyilvánította a külföldi béranyaságot szerdán. Az új törvény értelmében az olasz párok külföldi béranyától született gyermekei nem számítanak legitimnek, ezért Olaszországban nem anyakönyvezhetők.
A törvényjavaslatot az Olasz Testvérek (FdI) kormánypárt kezdeményezte, a képviselőház 2003 júliusában fogadta el, most pedig a szenátus is megszavazta. 2004-ben a parlament bűncselekménynek nyilvánította az olaszországi béranyaságot. A béranyát fogadó személyeket a törvény három hónaptól két évig terjedő börtönnel bünteti, valamint hatszázezer eurótól egymillióig emelhető bírsággal sújtja.
A mostani szigorítás a béranyaság tiltását egyetemessé teszi. Azt a gyakorlatot akarja leállítani, mellyel az olaszok külföldre mennek béranyát fogadni Spanyolországtól kezdve az Európán kívüli országokig. A most született törvény értelmében a külföldi béranyaság akkor is bűncselekménynek számít, ha az adott külföldi országban nem az. Giorgia Meloni kormányfő, az Olasz Testvérek elnöke közösségi oldalán üdvözölte a szavazási eredményt.
„A szenátusban történt végleges elfogadással végre törvény lett a tervezetből, amely egyetemes bűncselekménnyé kiáltotta ki a béranyaságot. A józan ész diktálta a jogszabályt a nők testének és a gyermekeknek áruba bocsátása ellen. Az emberi életnek nincsen ára, és nem képvisel csereárut”
– írta Meloni.
A törvény bevezetése ellen szavazó ellenzék haszontalan és alkotmányellenes jogszabályról beszélt, amely a középkort idézi, és a „szivárvány családokat” sújtja.
FORRÁS: MTI
(Nethuszár)