Trianon tíz oka – 1. rész: Magyarirtás
2020. 06. 04. 13:25:38
Az Autentika Művészeti Műhely Magyarország feldarabolásának századik évfordulóján bemutatta trianoni animációs sorozatának első részét Magyarirtás címmel a YouTube-on, ezt alább kedves olvasóink is megtekinthetik.
A további epizódok a következő hetekben fognak megjelenni, hétfőnként és csütörtökönként jönnek ki a 3-4 perc hosszúságú új részek. A tíz epizódból álló animációs sorozat célja, hogy a széles közönség is megismerhesse azokat a több évszázados történelmi előzményeket, hatalmi játszmákat, katonai lépéseket és politikai érdekeket, amelyek miatt 1920. június 4-én hazánk kénytelen volt aláírni a trianoni békediktátumot – áll az Autentika Művészeti Műhely szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményében.
A rövid epizódok alkalmat adnak arra, hogy a száz esztendővel ezelőtti tragédiával rövid és fogyasztható formában találkozzon a közvélemény, ugyanakkor a kérdést tíz külön oldalról megvizsgálva mégis részletesen lásson bele. A sorozat grafikusa Mihalik Nikoletta, narrátora Cságoly Kristóf, vágója Schön Balázs, írója és rendezője Märle Tamás, a hangfelvételek a Gresta Mastering Studióban készültek.
Szintén az Autentika Művészeti Műhely megbízásából készült el a Trianon100 c. kvízjáték applikáció, ami a Play Áruházból érhető el ingyenesen. Az alkalmazás szorosan kapcsolódik a videósorozathoz, minden egyes epizóddal együtt egy új kérdéssorozat jelenik meg, így az applikációt letöltők a videósorozat bemutatása alatt egy közös versenyen vehetnek részt. A Schön Boldizsár által készített applikáció lehetőséget ad arra is, hogy egy másik módban folyamatosan próbára tegye ki-ki a maga tudását Trianonról és a magyar történelemről.
A Papolczy Balázs által alapított Autentika Művészeti Műhely az említett videósorozattal és applikációval kezdi meg munkáját, de szeretnének a jövőben is olyan kulturális tartalmakat készíteni, amelyek könnyen elérhetőek bárki számára az online térben, és a magyar szellemi fejlődést szolgálják. Projektjeikről a közösségi média legtöbb felületén – Youtube, Facebook, Instagram – ti is tájékozódhattok! A műhely tagjaival pedig a Mandiner készített egy izgalmas interjút, KLIKK IDE!
(Nethuszár)