Kaptunk tíz perc szünetet, a Calea Neamului új ellenségei: a szászok

Az utóbbi évek magyarellenes kilengéseinek menete, egyelőre rövid időszakra ugyan, de megtörni látszik, miután az úzvölgyi temetőattakot és több más magyarellenes cselekményt szervező Calea Neamului Egyesület új ellenséget talált magának: a szászokat, pontosabban a nagyszebeni főtéren nemrég pont Klaus Iohannis által leleplezett, és magyar művész által készített Samuel von Brukenthal szobrát. Mert ő (IS) elnyomta…

Dantés: Babona – IV. rész: a Szék

A szakrális világtudat a jó és a rossz folyamatos szembenállásában manifesztálódik. Hogy ki a jó, és ki a gonosz, az mindig az emberek megítélésétől függ, ami viszont bizonyos, hogy az emberek nem élhetnek szakralitás nélkül. A kezdeti babonák után jött a természeti jelenségek csodálata, hogy azt felváltsa egy intézményesített, jól szervezett és a fizikai térben…

Javier Moro Lapierre, a dokumentarista igényű szépirodalom mestere

Javier Moro Lapierre (1955) apai ágon spanyol, anyai ágon francia származású, nemzetközi szinten is nagyon sikeres író. Művei bestsellerek, sőt kettő közülük longseller. Már gyermekkorában is sokat utazott (édesapja egy légitársaság alkalmazottja volt), így eljutott Afrikába, Ázsiába és Amerikába, s ez rányomta bélyegét későbbi irodalmi „ízlésvilágára”. Antropológiát tanult Párizsban, pályafutását újságíróként kezdte. Mester Yvonne irodalomórája…

A Méjico utcai vámpír – könyvismertető

Vicente Molina Foix kortárs spanyol író, költő, színikritikus és filmrendező, aki a novísimo (a 60-as évek leginkább formabontó spanyol költőinek gyűjtőneve) költészeti irányzatból nőtte ki magát, és mindenekelőtt regényíróként vált ismertté. Hosszú időt töltött Angliában, Londonban és Oxfordban. La Quincéna Soviética c. műve (amely egy burgosi kommunista aktivistáról szól, a hatvanas évek Madridjában) igen pozitív…