Markó Béla, a magyar útlevél és az etnoalgebra
2023. 01. 04. 12:31:44
Alig kerültek ki a sajtóba a romániai népszámlás előzetes adatai, máris elindult egyfajta közéleti szerecsenmosdatás, amely persze két végletet jelenít meg: egyfelől a sikerpropagandát, másfelől a felelősség elkenését. Most a másodikról lesz szó.
Az első problémát ugyanis eléggé kiveséztük a népszámlálás eredményeit taglaló előző cikkünkben, de aztán jött Markó Béla, és mondott egy olyant, amitől kicsit megszédültünk: a drámai fogyásunk annak köszönhető, mondotta a politikusnál mindenképp jobb költő, hogy a magyar kormány megadta a magyar állampolgárságot az erdélyieknek.
Híha…
A számok kegyetlenek, az etnoalgebra pedig mást mutat.
Akárhogy is osszuk, szorozzuk, de az erdélyi magyarság lélekszámának apadása 1990 óta tart, és minden egyes népszámláláskor nagyságrendileg azonos mértékben csökkent. Tízévente olyan kétszázezerrel leszünk kevesebben, plusz/mínusz valamennyi, de a tétel adott: Markó Béla RMDSZ-elnöksége alatt ugyanúgy fogytunk, mint a kettős állampolgárság megadása óta – még csak jelentőség különbség sincs a számok között.
És Markó Béla elnökségének idején, legalábbis annak nagyobbik részélben nem volt magyar útlevelünk! Sőt, ezekben a fránya időkben sokkal, de sokkal nehezebb volt külföldre utazni, ott munkát vállalni még nehezebb, így, akinek sikerült, az valószínűleg már nem tért haza – emlékszünk még arra, amikor HAVONTA jártuk a magyar határt egy pecsétért az útlevelünkbe? A román útlevelünkbe. A tömegekre a kolozsvári konzulátus előterében?
Szóval, Béla bátyám, minden tiszteletem, de akkoriban nagyon, de nagyon nem volt könnyű kimenni ebből az országból, máshol sem láttak túl szívesen, ennek ellenére épp annyival fogytunk, mint most…
Értem én, hogy dízelgőz, és lehetőleg a mindent is rá kéne kenni az Orbán-kormányokra, amíg nem késő, de azért a matek durva dolog, elég nehéz hajlítgatni.
Ugyanitt szeretném jelezni az etnoalgebra híveinek, hogy idén a népszámlálás egy évvel később kezdődött, mint kellett volna, ugye volt egy világjárvány időközben, így a fogyásunk nem tíz, hanem tizenegy évre értelmezendő. Alapesteben 2020-ban indult volna a népszámlálás, és 2021-ben tudtuk volna meg az első eredményeket, ez tolódott el egy esztendővel, a jelenlegi adatok pedig a 2021. december 1-ji állapotot tükrözik!
Akkor most várjunk még pár hetet, amíg a kötelező sikerpropagandák és álságos bűnbakkeresések korszaka lejár, aztán próbáljunk meg gondolkozni valamiféle megoldáson is, különben tíz év múlva fel kell dobnunk egy 50 banist, hogy el tudjuk dönteni: ki kapcsolja le a villanyt…
(Nethuszár)