Greta Thunberg harca, a „német Verespatak” és a kétarcú zöldpolitika
2023. 01. 17. 16:48:09
Furcsa módon kezdte az évet a német társadalom: klímaaktivisták csaptak össze a rendőrökkel egy olyan ügyben, amiről a legkisebb közös többszörös alapján is elmondható, hogy mélyen humánumellenes, napnál világosabban mutatja meg a német politika kétarcúságát, és több kérdést hozott magával, mint amennyit megoldott – ugyanis nem oldott meg semmit.
A németországi Luetzerath településen úgy döntettek a német hatóságok, hogy megnyitnak egy lignitbányát. Hogy jobban értsük ennek a súlyát: az a német hatóság döntött így, melynek politikai nyúlványai Berlinen és Brüsszelen keresztül még a 2021 őszén tartott nagy uniós pénzügyi vitában, amikor az RRF és a kohéziós alapok céljairól ment a vita, akkor erőteljesen küzdöttek a klímacélok kelet-európai államokra való ráerőltetésért, ekkor születtek meg, nem kissé a német akaratnak köszönhetően, a szénbánya-bezárások, a hőerőművek és a különböző, a környezetet amúgy nagymértékben szennyező ipari létesítmények tervezett közeljövőben megtörténő felszámolása, és, ha nem jön a háború nyomán előálló energiaválság, akkor most javában itt tartanánk.
Ugyancsak emlékezetes, hogy az orosz gáztól való függetlenségéért évek, ha nem épp évtizedek óta harcot vívó Lengyelország nem tudta csak úgy megszüntetni szénkitermelését, nem is zárta be a bányát, emiatt aztán az Unió különböző szervei komoly bírságokkal sújtották, mint például a napi egymillió eurós pénzbírság. Khm…
Brutális rendőrterror a klímatüntetők ellen Németországban 📺
Mindez egyébként nem is lenne feltétlenül baj, ha…
Ha nem csak a jéghegy csúcsát jelentené abban a fejezetben, amelyben okostojás uniós bürokraták álmodnak zöld átmenetet különösebb fizikai, kémiai és biológiai alapismeretek nélkül. Ugyancsak Németországnak hívják azt az államot, amely az európai politikában először adekváttá tette, majd politikai akarattá, céllá változtatta az atomenergia-ellenességet. Érdekes adalék, hogy az atomenergia ellen évtizedek óta tiltakozó, egyébként rengeteg balos beütéssel is bíró németországi zöld mozgalmak finanszírozói mögött nem kevés kapargatással ugyan, de megtaláljuk a szovjet KGB utódját, a Gazprom érdekeiért semmit sem szégyellő FSZB-t – bővebb infókért tessék fellapozni a Mitrohin-archívumokat, illetve a „Putyin emberei” című szakkönyvet.
És még mindig arról a Németországról van szó, amely az Északi Áramlat2 megépítésével magasról, de nagyon-nagyon magasról tett a lengyel, az ukrán, illetve úgy általában véve az egész kelet-európai térség érdekeire, ugyanis a német bankok már egész közel jártak ahhoz, hogy leigázzák Európát, a német bankok pénze pedig a német iparból származik, a német ipar pénze pedig az olcsó orosz gázból, a kör itt bezárult, a lakat neve: minszki egyezmény, dánké mutti Merkel.
Az, hogy Európa ma ennyire kiszolgáltatott az orosz energiaforrásoknak, nem kis részben köszönhető a német politikának, a Schröder-Merkel tengelynek, az pedig, hogy kontinensünk úgy általában véve a fosszilis energia zabálója maradt, szintén nem kis részben német ajándék mindannyiunknak – erre is céloztam fentebb az atomenergia-ellenesség német origójú terjesztésével.
Nos, mindezen előzmények után olvassuk újra a lignitbánya megnyitását ellenzők és a rendőrök közötti összecsapást, és egészítsük ki azzal az információval, hogy a bánya megnyitásának kedvéért egy komplett falut dózerólnak le a hatóságok.
Németországban!
Nyugat-Németországban!
Nem, nem Romániában, nem a schengeni klubba be nem engedett balkániak országában, nem Verespatakon, hanem Németországban.
Azt hiszem, minden jóérzésű, a jövőnket aggódva figyelő, környezetéért felelősséget érző ember szimpátiája ilyenkor Greta Thunberg és társai felé irányul, akik, ha megakadályozni nem is tudták, de legalább tettek valamit a fogyasztói társadalom fenntartásában érdekelt profitorientált korporációk ökogyilkolászása ellen. A közismert klímaaktivista hölgy egyébként a helyi lapoknak adott nyilatkozatában úgy fogalmazott: „Luetzerath sorsa és a bánya bővítése Németországon túlmutató probléma”.
Hát, nem lehet, hogy maga Németország a Németországon túlmutató probléma?
(Nethuszár)