Fekete Győr András ismét hülyeségeket beszélt a romániai választás kapcsán
2019. 11. 11. 14:01:58
Fogalmam sincs, hogy Fekete Győr András, a Momentum elnöke miért erőlteti az erdélyi politizálást, amikor ez szemmel láthatóan nagyon nem megy neki – akkora balfaszságokat tud mondani, hogy neki lehet támaszkodni, de a fickó valamiért csak nem tud lekattani arról, hogy neki az USR-t kell támogatnia, ami nem baj, csak legalább értené, mit beszél és miért! De nem…
A Momentum elnöke saját Fb-oldalán posztolta az alábbiakat:
Gratulálok Kelemen Hunornak és az RMDSZnek a romániai elnökválasztáson elért 4%-hoz! Ez egy szép és jó eredmény!
Bízom benne, hogy a Markó Béla és az RMDSZ által korábban képviselt, a magyarországi politikai közösségeket érintő egyenlő távolság és egyenlő közelség politikája fel fog tudni támadni, és lesz lehetőségünk megosztani egymással az országainkat és közös nemzeti ügyeinket érintő nézőpontjainkat, elképzeléseinket, programjainkat!
Természetesen csalódott vagyok, hogy a bukott szocialista miniszterelnök, Viorica Dăncilă jutott be a második fordulóba, de Dan Barna friss, új arcként elért harmadik helye így is elismerésre méltó teljesítmény! Továbbra is minden adott ahhoz, hogy szövetségesünk, a magyar politikusok tucatjait a soraiban tudó Alianța USR PLUS jövőre Románia kormányzó pártjává váljon, hogy végre a való életben is biztosítva legyenek az erdélyi magyarság kisebbségi jogai!
Na már most, és először is: Fekete Győr András az RMDSZ-el szemben kampányolt alig pár napja! Ami, ismétlem, nem baj, sőt, szíve joga, azt tesz, mond, amit akar és jónak lát, de az USR mellett kampányolni egyenlő azzal, hogy szembemész az RMDSZ-el – ilyesformán gratulálni az RMDSZ-nek és Kelemen Hunornak, hát, kissé fura, hogy mást ne mondjak, de még ez is elmegy, vegyük úgy, hogy lovagias gesztust gyakorolt, bár inkább érzem nem hivatalos benyalásnak bocsánatkérésnek… Ami a Markó Béla által képviselt „egyenlő távolság” elvét illeti: csak szólók, hogy az a távolság sem volt egyenlő, hanem éppenséggel közelebb volt az MSZP-hez, és annak csatolt szerveihez, mint a Fideszhez és Orbán Viktorhoz, akik akkor ellenzékben voltak még, de ezt ismét csak hagyjuk, mert ezek olyan múltbeli tények, amelyek a vallási háborúban krédóvá váltak, és hitelvekkel nem vitázunk.
Amit súlyosnak tartok az a szerepzavar: úgy sajnálkozik Dancila második helye fölött, mintha nem az ő tesóival állt volna össze a Momentum a magyarországi választásokon. Fegyőr Bandika úgy látszik nem tudja, vagy nem akarja tudni, hogy a PSD pont fix ugyanaz, mint az MSZP vagy a DK – egy alomból jönnek, egyszer még maga Gurmai Zita, az MSZP országos elnökségének tagja és a párt országgyűlési képviselője, ilyenformán Fegyőr koalíciós társa még le is vetkőzött a PSD ifjúsági tagozatának kongresszusán, a jelen levők legnagyobb örömére, amit hangos „Romania-Romania” skandálásokkal igazoltak. Lásd alább:
Úgy bánkódik az USR és Dan Barna gyenge szereplése fölött, hogy a Momentum európarlamenti legnagyobb barátja, a Renew Europe elnöke, Dacian Ciolos alig tudja leplezni örömét Dan Barna bukása miatt, és máris elindult a spekulálás, hogy a PLUS vegye át az USR-t, szippantsa magába, dózerólja le, helyét hintse fel sóval.
szövetségesünk, a magyar politikusok tucatjait a soraiban tudó Alianța USR PLUS
és itt azért megállok egy pillanatra! Fegyőr pár nappal ezelőtt, a romániai államfőválasztás kampányhajrájában az USR és Dan Barna választási rendezvényén lépett fel. Később azzal magyarázta tettét, hogy támogatni akarja az olyan román pártokat, amelyek programjukban felvállalják a kisebbségek ügyét. A Főtér.ro-tól PAZS nézett utána, és Fegyőr Bandi nagy meglepetésére az USR programjában semmit sem talált a kisebbségekről. A Maszol aztán rá is kérdezett Fekete Győrnél, hogy wattafak Bandikám, mire a Momentum-elnöke valami olyasmit mondott, hogy nincs ugyan a programjukban, de dolgoznak rajta.
És most Bandikánk a következőt mondja, írja és ossza a közösségi médiában:
„magyar politikusok tucatjai”
mármint ilyen sok magyar politikus van az USR-ben. A „tucatjai” matematikai nyelven annyit tesz, hogy legalább huszonnégy ilyen magyar politikusról van szó. Kíváncsian várom, hogy Fekete-Győr András ebből a 24-ből legalább négyet fel tud-e sorolni? (Nem az egyszerű szimpatizánsokra lennék kíváncsi!)
Ha nem sikerül, annak nem véletlen az oka….
(Ghonzó, Nethuszár)