Marosvásárhely polgármestere benácult: szülni csak állami engedéllyel!
2020. 01. 13. 14:09:18
Akkora lökést adott a nackómérőnek Marosvásárhely nem túl jó hírű polgármestere, Dorin Florea, hogy a legzöldebb legionárius temetőfoglaló dákófasiszták is beleszédülnek. A legnagyobb magyar közösségnek otthont adó erdélyi város elöljárója a Facebookon fejezte ki a Mengelét is versenyre késztető gondolatait, miszerint feltételekhez kell kötni a gyerekvállalási jogot, azaz: nem szülhetsz csak úgy, bele a vakvilágba, ha nem kapsz rá engedélyt.
A polgármester szerint az „államnak meg kéne vizsgálnia a gyerekvállalásra készülő párokat”, a következő szempontokat figyelembe véve:
-
„munkahelyi igazolás, valamint egy stabil lakás megléte” – ez eleve érdekes, ugyanis mi számít „stabilnak”? A harmincvalahány évre a banknak eladósodott, amúgy középosztálybeli biztos, hogy több és jobb, mint a faluszéli szegényes, de saját tulajdonú házban lakó cigány?
-
„elfogadható pénzügyi helyzet” – mi az elfogadható, és egyáltalán, grr….
-
„törvény által meghatározott minimális értelmi képesség” (educatie minima -ez lehet „nevelési minimumnak” is fordítani, de a lényeget aszem mindenki érti) – abban az országban, ahol a falusi iskolák jelentős hányadában még mindig az udvari budira mész ki szarni – gratulálok!
-
„A szülővé válás törvényben meghatározott minimális életkorhoz való kapcsolása” – no comment.
Az elöljáró nem áll meg itt: azokban a kivételes esetekben, amikor a fenti szabályok ellenére mégis gyerek születik, akkor „az államnak közbe kell lépnie, elvenni a családtól a gyereket”, „a fejlődéshez szükséges feltételeket biztosítva” – ami, ismerve a romániai árvaházak helyzetét, hát, hogy is mondjam csak, nem kicsit hagy maga után kívánnivalókat. Persze Dorin Florea kegyes ember, mert: „amint a gyerekvállalás feltételei teljesülnek, a szülők visszakaphatják, visszaigényelhetik csemetéjüket”.
A polgármester meg is magyarázza gondolatait: „a demográfiai válságból való kilábalás érdekében nem lehet, nem szabad bármilyen árat megadni”, mert Romániában így sok olyan „munkaképes, de nem dolgozó személy csak azért vállal gyereket, hogy ezzel pénzhez jusson” – ez pedig a bűnözési ráta növekedéséhez, gyerekek elhagyásához, oktatási hiányosságokhoz vezet, magyarázza Florea.
Hogy kételyeink ne legyenek, Florea saját tapasztalataira is hivatkozik – igaz, egy sorban. Szerinte Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának erőfeszítései dacára „csak nagyon kis mértékben sikerült ezeket a személyeket integrálni”, ennek több oka is van, de „a fent említettek a legfontosabbak” – mondja az elöljáró.
Ha beszólnál a vásárhelyi polginak, akkor KLIKK IDE és kommentelj. Lájkold a Nethuszárt is, különben megpályázzuk a polgármesteri széket!
A teljes román nyelvű szöveg alább:
Lipsa dezbaterilor publice și a discuțiilor organizate într-un mediu adecvat nasc de cele mai multe ori legi, hotărâri de Guvern și alte acte normative foarte greu de aplicat, cu urmări de cele mai multe ori ciudate.
Așa se întâmplă și în cazul legislației privind acordarea indemnizației de creștere a copilului care, după părerea mea, ar trebui abordată altfel. Nimeni nu se poate opune dorinței de a avea un copil, însă populația trebuie conștientizată că responsabilitatea creșterii și formării unui copil este uriașă. De mai bine de șase ani, am atras atenția asupra acestor aspecte, dar se pare că pe nimeni nu interesează.
Reiau acest subiect și propun introducerea obligatorie a unei anchete sociale pentru cuplurile care vor să aducă pe lume copii, anchetă care să țină cont de următoarele lucruri:
– dovada unui loc de muncă și a unei locuințe stabile;
– situație financiară acceptabilă;
– un nivel de educație minim stabilit prin lege;
– vârsta minimă la care un adult să devină părinte, etc.
În cazuri exceptionale, în care totuși un cuplu care nu îndeplinește condițiile prezentate mai sus va avea un copil, consider că statul va trebui să preia copilul și să-i ofere condițiile corespunzătoare pentru dezvoltare ( igienă, educație, hrană). În acest caz, indemnizația nu ar mai fi acordată părinților. Aceștia vor avea însă posobilitatea de a-și recupera copilul, după ce vor îndeplini condițiile prevăzute mai sus.
Cred că nu este cazul să ne gândim să creștem demografia țării cu orice preț. În România există multe familii defavorizate (nu mă refer la persoane cu dizabilități), ci la cei apți de lucru care nu vor să muncească, la cei care aduc pe lume copii cu un singur scop: să aibă o sursă de venit. Aceste medii generează infracționalitate crescută, abandon, lipsă de educație etc.
Sunt absolut convins că după o dezbatere serioasă privind această temă și conștientizarea celor ce primesc alocația ca sursă de venit, s-ar relansa și programul de contracepție.
Cu toate eforturile Primăriei Târgu Mureș pentru a integra din punct de vedere social aceste persoane, din păcate nu s-a reușit decât în mică măsură. Iar asta din mai multe cauze, dar cele mai importante sunt cele arătate mai sus.