A kapituláció jelei? Putyin utódja, Patrusev már békülne
2022. 05. 19. 14:38:14
Miközben Vlagyimir Putyin azzal van elfoglalva, hogy bebizonyítsa népének és a világnak, hogy még életben van és nem nagybeteg, addig az utódjának tartott Biztonsági Tanács titkára, Patrusev mintha egy békeajánlatot tett volna tegnap.
A hangsúly persze itt is azon van: MINTHA!
Patrusev tegnap találkozott az Oroszországba delegált külföldi diplomatákkal, ezen a beszélgetésen továbbra is mindenfélével is vádolta a Nyugatot, ugyanakkor jelzést is adott arra nézve, hogy Oroszország békét szeretne.
Patrusev elismételte Oroszország korábbi biztonsági aggályait, illetve azon álláspontját, hogy Moszkvának joga van biztosági garanciákat kérni, majd, nem kissé a Nyugatot és az Oroszország elleni szankciókat vádolva rámutatott, hogy a világ az éhezés rémképével küzd, ezért, idézem:
„Ilyen körülmények között, azok az országok, amelyek valóban egy biztonságos világ megteremtéséért küzdenek az egész világ érdekében, beleértve Oroszországot, egy békés egyesítő agendát javasolnak, amely nyílt együttműködésen alapul, és végsősoron az államok társadalmai-gazdasági fejlődését szolgálja”.
Román eredeti: „În aceste condiții, țările care se străduiesc cu adevărat să asigure stabilitatea în interesul întregii lumi, inclusiv Rusia, sugerează dezvoltarea unei agende unificatoare pașnice, sigure, deschise și bazate pe cooperare, care să vizeze în cele din urmă dezvoltarea socio-economică a statelor”
Patrusev nagykövetek előtt elhangzott beszédét egyes elemzők úgy értelmezik, mint Oroszország szankciók előtti kapitulálásának első lépése lenne, és egy olyan ajánlat, amely az együttműködés újraindítását célozza, persze bizonyos garanciákkal.
Hogy kicsoda Patrusev, arról ITT OLVASHATSZ bővebben. Arról, hogy mi a Nyugat stratégiai dilemmája, nevezetesen győzelmet vagy békét akar, erről pedig ITT ÍRTUNK bővebben!
FORRÁS: Newsweek
Kontextus: Korábban, a háború megindulása után, de még a második orosz offenzíva megkezdése előtt arról értekeztek nyugati elemzők, hogy Putyin egyik visszavonulásra terveztett forgatókönyve pont az lenne, amit most Patrusev belengett: arra hivatkozva, hogy Oroszország megakadályozza a harmadik világháború kitörését, illetve a többi állam nyomorba való süllyedését, önmagát nagy békeharcosként feltüntetve Putyin beszünteti a háborút.
Az elemzők akkori véleménye azon alapult, hogy Putyin keresi azt a forgatókönyvet, amivel arcvesztés nélkül léphet ki a háborúból. Emlékezzünk vissza, ekkoriban a putyinisták még ezt is túlzásnak tartották, amolyan nyugati károgásnak. És hol tartunk ma? Ma már mindenki előtt, még az orosz titkosszolgálati vezérkar egyes tagjai, vagy épp a fronton harcoló orosz parancsnokok előtt is egyre világosabb, hogy ezt a háborút nem nyerhetik meg, Putyin legutóbb már különösebb gond nélkül nyelte le Finnország és Svédország NATO-hoz való csatlakozását, miközben alig három-négy hónapja még a NATO 1997-es határainak visszaállítását követelte, ami azt jelentette volna, hogy az egész keleti blokk, azaz Magyarország, Románia, a balti államok, Lengyelország stb. lépjenek ki a NATO-ból. És, ismétlem, ma már ott tartunk, hogy a két északi állam csatlakozását is lenyeli, mert nem tehet mást. Ilyesformán megnő annak a valószínűsége, hogy az arcvesztés nélküli kiút-keresésről szóló elemzések igazak, vagy legalábbis erőst közel állnak az orosz valósághoz.
Lehet, hogy a béke nincs is annyira messze, mint gondolnánk? Ma este erről értekezünk majd a Nethuszáron, maradjatok a közelben, kövessétek Facebook-oldalunkat, vagy kövessetek minket a Twitteren és nyitottak maradtok a világra.
Kapcsolódó:
(Nethuszár)