A nap, amikor az európai emberjogisták megvédték a muzulmán terroristákat
2020. 10. 15. 19:15:15
Az Európai Emberi Jogi Bíróság (CEDO) igazán meghökkentő ítéletet szült meg, amely joggal tölthet el aggodalommal minden biztonságát féltő európai polgárt. A Romániában terrorista tevekénység kapcsán lefülelt, majd kiutasított két pakisztáni diáknak adtak igazat, miszerint szegénykéimnek sérültek az emberi jogaik.
Csütörtökön hozott ítéletet a CEDO Muhammad és Muhammad vs. Románia ügyében, amiért az Emberi Jogok Egyezményének 1. cikkelyében, 7. protokolljában szereplő, a külföldiek kiutasításának jogrendjét garantáló szabályozását Románia megsértette. Az esetet, szokatlan módon, a Bíróság szélesebb testülete ítélte meg, összesen 17 bíró mérlegelte, hogy most akkor mi van, végül többségi szavazással Románia ellen döntöttek, két bíró pedig ellenvéleményt fogalmazott meg, egyikőjük Románia CEDO-hoz akkreditált bírója, Iulia Motoc.
A G4Media által idézett forrás szerint a bíróság megállapította, hogy a szenvedő alanyok nem kaptak megfelelő tájékoztatást az ellenük felhozott vádakról, és nem volt lehetőségük arra, hogy vádhoz kapcsolódó speciális iratokat (értsd: titkosszolgálati jelentéseket) tanulmányozhassák – ez utóbbiak szolgáltak bizonyítékul arra nézve, hogy a két fickó a nemzetbiztonságot veszélyeztette. A bíróság pedig megállapította, hogy a két pakisztáni ilyen jellegű korlátozása nem áll összhangban a kiutasítási szabályokkal, így nem tartották tiszteletben jogaikat.
Miről is van szó?
Ramazan Muhammad 2009-ben érkezett Romániába diákvízummal, felesége pedig 2012 áprilisának végén szintén az országba költözött. 2012 decemberében a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) azzal a kéréssel fordult a bukaresti fellebbviteli bíróság mellett működő ügyészséghez, hogy nyilvánítsa nem kívánatos személlyé a két pakisztánit, a kérelem igazolásaként a SRI minősített iratokat is csatolt. Az ügyészek még abban a hónapban tovább küldték a kérelmet a bukaresti Fellebbviteli Bíróságnak, azt kérve, hogy a két személyt utasítsák ki az országból. A kérelemben az ügyészség rámutatott: a SRI-től kapott titkos információk alapján alapos a gyanú, hogy a két személy nemzetbiztonságra veszélyes cselekmények elkövetésére készül – a szóban forgó titkosított iratokat a fellebbvitelisek is megkapták. A bíróság előtt a két pakisztáni aztán azt állította, hogy fogalmuk sincs mi bajuk van velük a hatóságoknak, a bíróság erre közölte velük, hogy a dokuk, amelyből ezt megtudhatnák titkosak, végül kiutasította őket az országból, és 15 évig errefelé sem jöhetnek.
A két pakisztáni végül 2012. december 27-én elhagyta Romániát, és egyből fel is jelentették az országot a CEDO-nál – ezzel kapcsoltban született ma, 2020 novemberében döntés, végül is nyolc év kellett hozzá, nem semmi.
Arról már 2012 decemberében is olvasni lehetett a román sajtóban, hogy a SRI muzulmán terroristákat fülelt le Romániában – az akkori sajtóinformációk szerint, a szóban forgó két személy, a szebeni Lucian Blaga Egyetem akkori diákjai, a karácsonyi ünnepekre terveztek volna merényleteket, illetve kapcsolatban álltak egy, az Al-Quaid-hoz köthető sejttel, ahova embereket is próbáltak toborozni.
Milyen is ez az ítélet?
Az ítélet egyébként nem arról szól, hogy igaza volt-e vagy sem a román hatóságoknak, illetve tényleg készültek-e terrorcselekményre a pakisztániak, vagy ez költői túlzás lett volna a SRI részéről – ennek hiányban viszont a döntés azért is érdekes, mert egy precedenst teremthet, amikor az európai országok hatóságai, attól való félelmükben, hogy majd pert veszítenek a CEDO-nál, elnézőbbek lesznek a valódi terroristákkal is, aminek a levét végül az egyszerű, hétköznapi polgár issza meg – ahogy az lenni szokott ebben az emberjogista abszurd korban.
Az sem feltétlenül releváns, hogy a gyanúsítottak nem ismerhették meg a vád alapjául szolgáló titkosított iratokat – azért azt lássuk be: ha és amennyiben tényleg potenciális terrorcsókákról beszélünk, akkor a titkos iratok harmadik soránál már rájönnének, hogy kik köpték fel őket (adott esetben épp beépített ügynököt leplezve le ezzel), ahogy arra is, hogy mennyit tudnak VALÓBAN a hatóságok, így, ha ők ki is esnek a pixisből, társaikat (akiket a hatóság vagy ismer, vagy nem) időben tudják figyelmeztetni a sejt átszervezésére, felszívódására, vagy épp arra, hogy folytassák nyugodtan, a zsaruk még nem tudnak eleget…
Azt pedig végképp nem értem, hogy miért e szerencsétlen országot nézték ki maguknak célpontként? Mi a fészkes fenét tudtak volna robbantani Szebenben? Jó, van, amit, biztos, de azért eléggé csenevész dolog egy nyugat-európai szemmel falunyi méretű városkában eljátszani a dzsihadistát. Mondjuk azt azért megnézném, amikor a merénylet után ezek bekerülnek börtönbe, azok közé a cigányok közé, akiknek egy-két rokona esetleg odaveszett az ő merényletükben. Innen nézve kifejezetten humánus eljárásnak tekinthető az, hogy Románia kiutasította őket…
(Nethuszár)
Mi folyik itt? Aktuális ügyek
Lokál'20
Kevesen mennének, többen inkább maradnának, és van, aki csak most kezdené el – kik kérik voksunkat, és miért? Helyhatósági választások, 2020 – háttér az okos döntéshez – KLIKK IDE!
Koronahíradó
Túlzás nélkül, emberemlékezet óta nem élt meg ilyen nehéz pillanatokat az emberiség. ITT ELOLVASHATOD, hogy mi volt, van, és mi várható!
Írd alá!
A székely nemzeti régió aláírásgyűjtésével kapcsolatos hírek. Leszünk-e autonómok, vagy sem? KLIKK IDE, s megtudod!