Északi Áramlat: ki keverte meg a málnaszőrt?
2022. 10. 04. 20:43:42
Eltelt némi idő az Északi Áramlatot ért robbantások óta, így elérkezett a pillanat, amikor a Nethuszár is beszáll a ki tette és miért című népszerű sajtóversenybe, megírjuk mi is magunkét, lévén mi pont az a blog vagyunk, ahol nem ódzkodunk a keményebb következtetések levonásától sem. Íme, a mi konspirációs teóriánk.
Elöljáróban, hogy mindenki értse, és jól értse: a Nethuszár soha, egyetlenegy pillanatra sem volt putyinista, ez gondolom mindenki előtt nyilvánvaló. Ugyanakkor az Északi Áramlatot ért merénylet kapcsán bennünk komoly kérdések merültek fel, ami az orosz bűnösséget illeti, de erről majd később. Mindenesetre az alábbiak még mindig csak elméletek, alaposan körbejártuk a témát, újraolvastuk a korábbi híreket, hogy az azóta eltelt idő fényében miként hatnak, kaparásztunk itt, kaparásztunk amott és ez lett belőle.
Kezdjük az eleje előtt: nagyon nehéz egy ilyen jellegű merénylet, terrorista cselekmény, titkosszolgálati manőver kapcsán bármiféle állítást megfogalmazni, még nehezebb következtetéseket levonni. Kézzelfogható és egyértelmű bizonyítékok ugye nem léteznek, az esetnek olyan a természete, hogy, ha lenne ilyen bizonyíték, akkor nem lenne eset, szóval az egyszerű blogger, zsurnaliszta arra hagyatkozhat, amit az évek során tapasztalatból összegyűjtött az ehhez hasonló ügyekkel kapcsolatosan, illetve arra, amit a témához tartozó, jelen esetben gázvezeték, tengeralatti robbantások és titkosszolgálatok nemzetközi tevékenysége kapcsán tudni lehet – ez utóbbiból pedig nem áll túl sok forrás rendelkezésünkre, úgyhogy ott vagyunk, ahonnan elindultunk. Így aztán ismételten írjuk, bármennyire is utánanéztük a témának és bármennyire is megpörgettük Brzezinski nagy sakktábláját, odáig mégse jutottunk el, hogy konkrétan ki mernénk jelenteni: az oroszok voltak. Ami nem jelenti azt, hogy azt mondjuk: nem ők voltak.
Ugye, hogy nem egyszerű? Kezdjük is:
- Oroszország a tettes, mert…
Mert haszna származik belőle: először is, azt ugye mindenki látja és belátja mára, hogy a nagy Ruszijá nemhogy háborút nem nyer, hanem saját országának talapzatát is sikerült rendesen megreccsentenie. Putyin és oligarcha körének hatalma pedig egy ki nem mondott, de a valóságban annál inkább létező társadalmi szerződésen alapszik. A Kreml biztosítja az orosz polgároknak a jólétet, legalábbis a kilencvenes évek Jelcini érájához mért jólétet és/vagy nem engedi őket nagyon lecsúszni (itt orosz mércével mérve a szegénységet. Ahol egy vlagyivosztoki tanárnő havi nyugdíja 55 dollár, ott nem nehéz megóvni a lecsúszástól a népet, különösen, ha a gáz- és kőolajbizniszből dől a zsé), cserébe pedig a nép nem szól bele a politikába, engedi a cárnak, hogy birodalomépítést játsszon. Ez az alap repedezik, az orosz állapotok lázadásközeliek, és akkor még finoman fogalmaztunk. Ilyen helyzetben Oroszországnak jól jönne, ha az ÉA egy hirtelen béke esetén sem lenne alkalmas gázszállításra, így lenne, amire fogni az egyre növekvő orosz nyomort. A cár nem hibás, a gonosz juészéj tette. Akár casus bellinek is kiváló, elvégre az ÉA építésében Oroszország is részt vett – ezzel kapcsolatban szoktatok olvasni a magyar sajtóban is olyan magyarázatot, miszerint azért nem az oroszok voltak, mert ők építették és nem tennék tönkre, ami az övéké… Aham, mesélj még…, szóval ezt az „érvet” inkább hagyjuk.
Ugyanakkor Oroszország azért is megtehette, mert érzi, tudja, legalábbis az FSZB bizonyos szintjein tuti, hogy tisztában vannak vele, hogy a végzetüket elkerülni nem tudják, max. késeltetni, és az ún. béke, ami tulajdonképp Ruszijá elpicsázását jelenti, majd abból áll, hogy nekik kőkeményen kell tolni a gázt abba az európai iparba, amelyik majd profitjából újjáépíti Ukrajnát. Viszont, ha nincs vezeték, akkor a legnagyobb orosz jóindulat mellett sincs min tolni a molekulát, probléma megoldva. Hiába a béke, Oroszország elintézte, hogy nekünk se legyen jobb – bár ez az elmélet akkor áll, ha elfogadjuk, hogy aki az akció megindításáról döntött (talán pont Putyin), az nincs teljesen tisztában azzal, hogy Európa mennyire levált az orosz függőségről, és mennyire nem is akar visszamászni oda, ahol a háború előtt volt. És a helyzet az, hogy ilyen alapon ez az érv is elfogadható. Másrészről Oroszországnak is van haszna abból, ha az ÉA kiesik az üzleti keretből. Marad a lengyeleken átmenő Yamal, az Ukrajnán átmenő Barátság és a Déli Áramlat, más néven Török Áramlat. Ruszijá nyugodtan számolhatott azzal, hogy majd a Nyugat fog nyomást gyakorolni Lengyelországra és Ukrajnára, hogy a vezetékeit és szállításait biztonságban tudja, míg a Török Áramlat esetén olyan országok jönnek szóba tranzitként, amelyek azért nem annyira ellenségesek Oroszországgal: Bulgária, ahol a Nyugat-barát Petkovot megbuktatták, Szerbia, az ősi ortodoxtesók. Helyzetbe hozza ezeket az államokat, és helyzetbe hozza saját magát, gondolhatta Moszkva, és itt nem is a az lényeg, hogy tévedett vagy sem, hanem az, hogy ez így önmagában nem is tűnik akkora hülyeségnek. Mellesleg több hasznot is elkönyvelhet, ha ezt a kártyát okosan játssza ki, mint az egész ukrajnai háborúval. Kockázatok Moszkva számára? Ugyan, ki az, aki pont emiatt a jelenleginél is jobban megharagudna rájuk? Lehet ennél jobban utálni őket? Aligha…
- Amerika a tettes, mert
Közhellyé vált, annyian leírták már, hogy az USA kezdetektől fogva ellenezte az ÉA2 megépítését, ilyenkor be is vágják egyesek Biden egyik beszédét, nagyvonalúan elfeledkezve arról, hogy az ÉA2 építésének idején nem is Biden volt az elnök, és Trump szintén kőkeményen ellenezte a ruszki-fritz dealt, nem minden alap nélkül. A dolog annyira elmérgesedett, hogy Trump egy időben elakarta vinni a rammsteini amerikai katonai bázist Konstancára, csakhogy odapirítson a németeknek, Merkel ugyan kikönyörögte, hogy elálljon ettől a szándékától a narancshajú elnök, de a szemöldökráncolás megmaradt az óceán túlsó partján, olyannyira, hogy a német autók importjára büntetővámot, majd szankciót is ki akart vetni Amerika, ezt végül Biden oldotta fel, mintegy búcsúajándékként Merkel mamának. Most nagyon sarkítva és dióhéjban foglaltam össze a sztorit, de ennyiből azért jól látszik, ha Amerika eldönt valamit, akkor hiába egy elnökcsere, attól az érdek nem változik. By the way, hogy stílszerű legyek, Ukrajna felfegyverzését és az ukrán katonák kiképzését Donald Trump indította el, a kiképzés leginkább az Azov brigádot jelentette, sírtak is emiatt akkoriban Biden demokratái, de annyira, hogy két kongresszusi meghallgatást is összehoztak, különösebb eredmény nélkül, azt a demokrata szándékot, hogy az Azovot vegyék fel a nemzetközi terrorszervezetek listájára pedig Trump Pentagonja akadályozta meg, dicsértessék! Aztán Biden elnök lett, beballagott az ovális irodába, jött mögötte három zord arcú hírszerzési parancsnok, és átadták neki a bőrmappát, benne a top secret dossziékkal, amit minden elnöknek tudnia kell – és nem ugyanaz a Biden jött ki, aki oda bement.
Szóval, ebből is látszik, hogy elnökökön átívelő érdek van az ÉA2 megszűnése mögött, csakhogy Amerika ezt megtehette volna a háború ELŐTT és még mindig megteheti a HÁBORÚ után, de aligha tenné meg a háború ALATT, kockáztatva ezzel a szövetségesi rendszer megbomlását. Ugyanakkor az sem tévesztendő szem elől, hogy Európa korántsem egységes ebben a kérdésben: az ÉA2 megépítése ellen tiltakozott Lengyelország anno (ahogy egyébként Magyarország is, aki árulásként élte meg az ÉA1 megépítését, nem véletlenül!), tiltakoztak a balti államok, tiltakozott Ukrajna, és ennyi elég is, hogy lássuk: amennyiben Amerika volt a tettes, akkor abból az új európai rendre is következtetni lehet. Hallottuk már azokat az elképzeléseket, miszerint a megmaradt Ukrajna és Lengyelország összeolvad, a balti államok, Lengyelország és Románia, kiegészülve Szlovákiával és a csehekkel egy Európán belüli új (katonai? politikai? mindkettő?) szövetségben gondolkodik, amely katonai erejétől fogva (amit az amcsik turbóznak fel) messze, de messze nagyobb befolyással bírna majd Brüsszelben és az uniós intézményekben, mint korábban bármikor. Itt tegyük hozzá, hogy a szokásos zsörtölődésen túl Franciaország se lenne nagyon mérges amiatt, ha az USA állna az ÉA merénylete mögött, mert a franciákat már régóta aggasztja az európai gazdaság németegyoldalúsága, hogy új fogalmat is alkossunk jelen teóriánk mellé..
Mellesleg, mi van akkor, ha a németek minden kétséget kizáróan bizonyítani tudnák, hogy USA művelet az egész? Oké, és? Amerika nem miden alap nélkül vághatna vissza azzal, hogy a háború a németek számlájára írható, a minszki egyezményt is ők dunsztolták ki, annyit is ért, és akkor el sem kezdtem listát, amit a németek fejére olvashatna Európa, a háború után vélhetően lesz egy-két kellemetlen pillanata Berlinnek. Összesítve: a kinek használ elve alapján Amerikának bizony vannak komoly érvei egy ilyen merénylet kivitelezése mellett, plusz a helyzet is kedvez annak, hogy az oroszokra fogják. Azonban ezt az elméletet mégiscsak beárnyékolja, hogy meglehetősen nagy kockázatot vállalnak, magukra haragíthatják a svédeket, a dánokat, plusz egy sor szövetségest, ami háború idején nem biztos, hogy szerencsés állapot.
- Izrael a tettes, mert
Igen, a szereplő, akit senki sem említ, de tudjuk jól: a zsidók irányítják a világot, Amerikát és a nemzetközi bankvilágot, no meg mindent IS, hát pont ők maradjanak ki belőle? Iróniát félretéve: ha eggyel fentebb azt írtuk, hogy Amerikának érdekében állna ugyan, de túl nagy a kockázat, akkor miért ne fordulhatna tesószervezetéhez, a Moszadhoz? Ráadásul Iránban épp zajlik egy ajatollahellenes forradalom, megy az iszlám matek, hullanak a bábúk és burkák, mi van akkor, ha Tel-Aviv és Washington kötött egy dealt: a CIA kicsit bematat Iránban, a Moszad pedig megmutatja a nagyvilágnak, hogy is kell ezt úgy csinálni úgy, hogy soha ne is kerülj gyanúba? Ráadásul az izraeli szervízeknél nem ma kezdik el lapozni a Hogyan hajtsunk végre false flag műveletet című szakkönyvet, nem véletlenül ők a világ legjobbjai. A történetet az is alátámasztani látszik, hogy Izrael külpolitikája egyértelműen azon a tételen alapszik, miszerint holokauszt többet nem lesz. Igen, felvonják a szemöldökük, amikor egy-egy európai országban valami széljobb párt kerül a hatalom közelébe, de az igazság az, hogy ezt maximum egy kockás füzet hátsó lapjára jegyzik fel. Azonban, amikor az ősellenség Irán drónokat ad el Oroszországnak, és ezzel megvan arra az elméleti lehetőség, hogy Moszkva dúsított uránnal, nota bene: atomrakétával fizessen ezért, akkor Tel-Avivban nem fogják megvárni, hogy mi igaz az elméletből. Lépnek.
- Akikre senki sem gondol: az ökoterroristák
Van elég bolond zöld Németországban is, ráadásul őket rendesen megtolta guruló dollárral Moszkva, cserébe azért, hogy gátolják a német atomerőművek létesítését, fejlesztését, sikerült is nekik a legzöldebb energiát kibaszni a kukába. MI van akkor, ha egy-két ilyen zöld mókus, akinek van is némi vaj a füle mögött, most a múltbeli rendőrségi akták eltüntetésének érdekében bevállalt egy kis mókát? Jó, nehéz elképzelni, ahogy ezek a rasztahajú pöcsök lebúvároznak 100 kg. trotillal a tenger mélyére, de nem is kell élve visszajönniük, az nem volt benne a parancsban. Igaz, ebben a variációban szinte kizárható, hogy nem hagynak nyomokat maguk után. Úgyhogy el is felejthetjük…
- Miért merénylet?
Ezt zárásként írom ide: nekem az volt az egészben a leggyanúsabb, hogy mindenki merényletről kezdett el beszélni, és igazság szerint mai napig nem olvastam, kellő magyarázatot arra, hogy MIÉRT zárható ki a sima üzemi baleset? Jó, nem azt mondom, eléggé valószínűtlen, hogy magától megroppanjon egy több milliárd dolláros cső, de azért érdekelne, hogy ez miért zárható ki?
Ennyi jutott mára a konspirációs teóriákból, kövesd Facebook-oldalunkat, ajánld másoknak is, gyere a Twitterünkre, a cikket pedig oszd meg, és ne akarj uralkodni!
Ghonzó
(Nethuszár)