Pataki Attila: „a vírus nem létezik” – vírus: „fogd meg a sörömet”
2020. 09. 25. 21:55:51
Nem kell senkinek részletezni, hogy közszereplőként, influenszerként halmozottan nő a felelősség, hogy mit mondunk és mit teszünk. A többezres, vagy épp százezres rajongó-követővel rendelkező emberekre felnéznek, példaképként gondolnak rájuk. Szociálpszichológiai jelenség az is, hogy hajlamosabbak vagyunk ugyanazt gondolni a világ dolgairól amit bálványunk, példaképünk gondol.
Egy érdekes történetre bukkantam rá, nem is olyan rég. A gabonakör közepét is megjárt Pataky Attila (az Edda frontembere) mindig is szeretett fajsúlyos kérdésekben állást foglalni, megmondani a tutit, nyilvánosan kiállni azért, amit gondol és érez. Ugyanez járhatott az eszében, amikor beállt a járványtagadók táborába, és nemes egyszerűséggel műhisztinek nevezte a kialakult világjárványt, beleszőve egy kis háttérhatalmi összeesküvést is.
,,Meggyőződésem, hogy a koronavírus-hisztériát a háttérhatalom és a világ vezetői terjesztik azért, hogy kipróbálják, mennyire lehet megijeszteni az embereket, és talán arra is jó ez az egész, hogy elleplezzenek valami fontosat, amiről nem akarják, hogy tudjunk” – fogalmazott Pataky
Ahogy lenni szokott, az élet adja a legjobb forgatókönyveket és pofonokat. Pataky Attila és az Edda több zenésze ugyanis elkapta a koronavírust. Közülük talán Pataky járt a legrosszabbul, hiszen nagy fájdalmak közepette került kórházba. A sajnálatos eset után Pataky Attila megkövette saját magát, és elismerte, hogy egy veszélyes járványról van szó. Ami még fontosabb ennél, tudott annyira emberi nagyságot felmutatni, hogy elismerte: …TÉVEDETT.
A tanulságos eset remélhetőleg hatással lesz azokra a közszereplőkre is, akiknek megfordul a fejükben, hogy egy kis tőkét kovácsoljanak maguknak vírus és járványtagadásból. Akár tetszik, akár nem, de a közszereplők alakítják a közvélemény egy részét, ezért fontos, hogy a jelenlegi álságos időkben meg tudják őrizni józan eszüket, és ne kezdjenek szakérteni mindenben is.
Végezetül fontosnak tartom megemlíteni a Dunning-Kruger hatást, miszerint minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamosabb túlbecsülni saját tudását. A tudás és a tapasztalat megszerzésével az önbizalom is csökken. Az egyén egyre inkább kételkedni kezd. Felismeri, hogy korábban mennyire keveset tudott az adott témában. Az első fázisban mért önbizalom valamikor a szakértői állapot elérésével fog visszatérni.
Gondoljuk erre a jelenségre, mikor legközelebb olyant látunk, hogy a közösségi médiában egy bejegyzés alatt annyi lesz a ,,járványszakértő”, hogy Dunát-Tiszát lehetne rekeszteni velük.
Dantés
(Nethuszár)
Mi folyik itt? Aktuális ügyek
Lokál'20
Kevesen mennének, többen inkább maradnának, és van, aki csak most kezdené el – kik kérik voksunkat, és miért? Helyhatósági választások, 2020 – háttér az okos döntéshez – KLIKK IDE!
Koronahíradó
Túlzás nélkül, emberemlékezet óta nem élt meg ilyen nehéz pillanatokat az emberiség. ITT ELOLVASHATOD, hogy mi volt, van, és mi várható!
Írd alá!
A székely nemzeti régió aláírásgyűjtésével kapcsolatos hírek. Leszünk-e autonómok, vagy sem? KLIKK IDE, s megtudod!